Wed. Nov 30th, 2022

Ak hľadáte inšpiráciu v kuchyni a radi by ste vyskúšali niečo nové a originálne, možno sa vám bude hodiť zoznam našich najobľúbenejších YouTube kanálov o jedle a varení. Poďte sa pozrieť na našu TOP 10 a pokiaľ sa vám niektorý z kanálov zapáči, nezabudnite ho začať sledovať, aby vám neunikli žiadne jeho nové videá.

First We Feast – YouTube

First We Feast je názov kanálu, na ktorom nájdeme hneď niekoľko relácií, zameraných na jedlo. Títo tvorcovia sa stali senzáciou predovšetkým vďaka ich programu HOT ONES s moderátorom Shaunom Evansom, ktorý si do každého dielu pozýva zaujímavé celebrity a vyspovedáva ich, zatiaľ čo spolu baští štipľavé kuracie krídelká. Nie všetci hostia sú však fanúšikmi pálivých omáčok.

Na tomto kanáli na vás čakajú aj ďalšie programy, ako napríklad TACOS CON TODO, kde komik Jesus Trejo vyspovedá ostatné komiky, zatiaľ čo spoločne pátrajú po tých najlepších tacos široko ďaleko. PIZZA WARS je zase súťaž kuchárov o najlepšiu pizzu. THE BURGER SHOW zase hľadá najlepšie a najoriginálnejšie receptúry burgerov. Veľmi obľúbený je aj program SNACKED, v ktorom celebrity ukazujú svoje najobľúbenejšie sladkosti z celého sveta. Pokiaľ milujete jedlo, tento kanál nesmiete prehliadnuť!

De mi Rancho a Tu Cocina – YouTube

Ďalším skvelým kanálom je De mi Rancho a tu cocina, na ktorom sympatická doña Angelita varí každý týždeň chutné mexické recepty. Pokiaľ vás zaujíma mexická kuchyňa a radi by ste sa jej pozreli pod pokrievku a naučili sa uvariť niečo typické, tento kanál je priamo pre vás.

Peaceful Cuisine – YouTube

Peaceful Cuisine je jedinečný kanál o varení japonského tvorcu menom Ryoya Takashima. Ryoya sa zameriava na to, aby bol zážitok diváka nadmieru príjemný a upokojujúci. Pri sledovaní jeho videí človek takmer zažíva ASMR. Tento kanál tak poteší nielen oko, ale aj dušu, a navyše sa tam naučíte množstvo zaujímavých japonských receptov, ako napríklad mochi zmrzlinu alebo matcha latte.

The Protein Chef – YouTube

Recepty podľa The Protein Chef sú nielen chutné, ale aj maximálne vyvážené a plné potrebných bielkovín. Nájdeme tu recepty na diétne jedlá s vysokým podielom bielkovín a minimom cukrov a tukov. Kto jej rád zdravo, tomu sa tu bude páčiť.

Miniature Cusina – YouTube

Miniature Cusina je online kuchárska show, ktorá varí miniatúrne jedlá so skutočnými ingredienciami v plne funkčnej miniatúrnej kuchyni. Pôvodne mala byť Miniature Cusina iba pre deti, dnes už ju ale sleduje niekoľko miliónov malých i veľkých divákov. Pozrite sa sami na to, aké roztomilé všetky ich pokrmy sú.

Babish Culinary Universe – YouTube

Tento kanál prepája lásku k jedlu s láskou ku kinematografii. Andrew Rea skúša uvariť recepty, ktoré videl v jeho obľúbených filmoch a seriáloch. Dnes už má jeho kanál takmer 10 mil. sledujúcich a jedná sa tak o jeden z najúspešnejších Youtube kanálov. Chcete sa naučiť pravý francúzsky ratatouille z rovnomenného filmu alebo napríklad milkshake z Pulp Fiction? Potom si tento kanál tiež zamilujete.

avantgardevegan – YouTube

Vegáni zbystrite! Aj pre vás sa tu niečo nájde. Pokiaľ nejete živočíšne produkty alebo by ste ešte len radi prešli na plant-based stravu, určite sa inšpirujte týmto kanálom, ktorý zaujme dozaista aj nejedného nevegana. Gaz Oakley tu pridáva zaujímavé recepty každý týždeň. Máte chuť na vegánske curry alebo vynikajúce vegánske donuty, určite sa sem pozrite a inšpirujte sa.

Deliciously Ella – YouTube

Ďalším vegánskym kanálom je Deliciously Ella, ktorá pripravuje chutné plant-based jedlá, ktoré si zamilujete. V jej repertoári nechýbajú vegánske brownies, lahodné smoothies ani talianske cestoviny. Jej videá sú zároveň nápadito spracované a príjemne sa na ne pozerá.

Cooking with Dog – YouTube

Recepty na kanáli Cooking With Dog vás pobavia ale zároveň inšpirujú. Hlavnou hviezdou je tu psík Francis, ktorý “číta” komentár k videu. Pokiaľ máte chuť na japonskú kuchyňu, ste tu správne.

Tasty – YouTube

A na záver klasika s názvom Tasty. Tento kanál v súčasnosti sleduje 20 miliónov ľudí, čo svedčí o jeho popularite. Nájdeme tam celý rad relácií o jedle a varení. Recepty Tasty sú ľahké a rýchle. Ideálne pre všetkých z nás, ktorí radi varia efektívne a zároveň tasty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.